Sezon 2014/2015 zakończony.

To był bardzo intensywny, ale bardzo ciekawy i pełen wrażeń sezon. Rozpoczął się „Mefistofelesem”  A. Boito w Operze Krakowskiej, gdzie 30.09.14 zadebiutowałem w roli tytułowej, a także samym teatrze.

Później nastąpił powrót do Opery Wrocławskiej. W październiku trwały już w najlepsze przygotowania do premiery „Kawalera srebrnej róży” R. Straussa, którego premiera odbyła się w grudniu 2014 r. ze mną w roli Komisarza Policji. Zanim jednak na wrocławskiej scenie zagościł „Kawaler”, pod koniec października zadebiutowałem jako Don Basilio w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego.

W listopadzie wróciłem na deski opery w Halle, gdzie, w ramach festiwalu Händel im Herbst wznowiliśmy „Arminia” G. F. Händla, spektakl przygotowany na poprzedni Festiwal Händlowski w Halle (czerwiec 2014 r.).

Rok 2015 rozpoczął się dla mnie cyklem „Skrzypków na dachu”, gdzie znów byłem policjantem, tym razem nieco mniej komicznym i mniej przyjemnym. Początek roku, to także przygotowania do premiery „Eugeniusza Oniegina” P. Czajkowskiego. Wówczas wcieliłem się w rolę Księcia Gremina.

Wiosną 2015 r. intensywnie pracowaliśmy nad najnowszą megaprodukcją Opery Wrocławskiej, „Latającym Holendrem” R. Wagnera, w której zadebiutowałem 7 czerwca jako Daland. Pomiędzy spektaklami „Holendra” wróciłem na kilka dni do Halle, by, po raz ostatni wystąpić jako Segeste w „Arminiu”, tym razem w ramach Festiwalu Händlowskiego 2015.

Sezon zakończyłem 17 czerwca 2015 jako Figaro z Mozartowskiego „Wesela Figara” na deskach Opery Wrocławskiej.

Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Wam i sobie życzę zatem miłych wakacji, dużo relaksu i dobrej pogody! I niech nowy sezon 2015/16 przyniesie nam kolejne fantastyczne produkcje, dużo miłych wrażeń i pozytywnych emocji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.